http://www.gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.1gk-is-106.jpglink
http://www.gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.gbpkochanowicegk-is-106.jpglink
http://www.gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.gbpkochcicegk-is-106.jpglink
http://www.gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.gbplubeckogk-is-106.jpglink
http://www.gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.ksiazka1gk-is-106.jpglink
http://www.gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.ksiazki2gk-is-106.jpglink
«
»

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW GMINY KOCHANOWICE

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała na spotkaniu Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice spotkanie autorskie z lokalnym pisarzem Panem Grzegorzem Kopcem . Na spotkaniu autor powieści "Czas pokuty", opowiadał o genezie powstania książki i jej lublinieckich akcentach. W spotkaniu uczestniczyły 42 osoby.

„Andrzejkowa Śląska Gala”

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice 24.11.2019 r. świętowali andrzejki w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. W „Andrzejkowej Śląskiej Gali” wystąpiły wszystkie największe gwiazdy śląskiej sceny muzycznej.

Działania Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice w roku 2018

Stowarzyszenie Miłośników Gminy Kochanowice w ubiegłym roku zrealizowało wiele działań. Na niektóre udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu gminy Kochanowice poprzez przystąpienie do konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta dla stowarzyszeń.

Na spotkaniu Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice Pani Krystyna Bartocha wystąpiła z prelekcją jak groźne są zanieczyszenia , czym jest smog , w jaki sposób i czym palić w piecach aby nie truć środowiska.

Jednym zwielu  projektów zrealizowanych przez Stowarzyszenie był projekt ekologiczny „Z ekologią za pan brat” . Projekt ten promował ekologię oraz lokalne walory przyrody wśród mieszkańców gminy Kochanowice.

Stowarzyszenie również w tym roku włączyło się do akcji Szlachetna Paczka wspomagając samotną 80 letnią panią mieszkającą w okolicach

Jak co roku  około 40 pań ze Stowarzyszenia przez miesiąc  ćwiczyły w rytm muzyki na zajęciach z aerobiku wodnego  na basenie miejskim w Dobrodzieniu.

W listopadzie członkowie Stowarzyszenia zwiedzili  Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice w czerwcu zobaczyli w  teatrze w Częstochowie  spektakl „Czechow: żarty z życia”.

Stowarzyszenie Gminy Kochanowice zdobyło II miejsce w konkursie Spichlerzowe Danie Roku 2018 pt. "Jak godomy tak warzymy".  Stowarzyszenie przygotowało na finał

 

Owiynzina z szampaniokoma i chlyb na maślonce (wołowina z pieczarkami i chleb na maślance).

 

           

W roku 2017 zrealizowano zadanie publiczne pod tytułem „Promocja zdrowego stylu życia kobiet gminy Kochanowice poprzez aktywność fizyczną, rekreacyjną i kulturalną”. 

Stowarzyszenie Miłośników Gminy Kochanowice 12 stycznia zorganizowało spotkanie Noworoczne.

Strona 1 z 2

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

         W KOCHANOWICACH

 

ul. Lubliniecka 5
42-713 Kochanowice
woj. śląskie
tel. (34) 353 31 35