Wydrukuj tę stronę

Dzień Pluszowego Misia

Miś w bibliotece publicznej w Lubecku Miś w bibliotece publicznej w Lubecku

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami w Kochcicach i Lubecku z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedziły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej  w swoich miejscowościach z pięknymi opowiadaniami i bajkami o przygodach niesfornych misiów - bohaterów wielu książek.

 

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Zabawka pluszowy miś to maskotka mająca swoją historię. Teodor Roosevelt- prezydenta Stanów Zjednoczonych, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie podczas , którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników tej gazety był  producent zabawek, który zainspirowany tym wydarzeniem  stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i najczęstszy przyjacielem dziecka.